Voda (16.7.2019)

A je tady první soutěž blogu Vyšné Vlkodlaky o hodnotné ceny! Pokuste se uhodnout, co je na fotografii.

Pokud už teď tušíte, že se nemůže jednat o jednorožce prolétajícího atmosférou, tak vám gratuluji, dokázali jste si všimnout nadpisu „Voda“ a zařadili se tak na pravou stranu Gaussovy křivky Inteligenčního kvocientu.

Jak je vidět na mém blogu fotím většinou přírodu a to dokumentárně. Moc mě aktuálně nebaví tvořit například abstraktní fotografie na způsob: „Hele vyfotil jsem šišku tak, že vypadá jako konev uprostřed rajské zahrady.“

Ale vždy je přínosné si rozšířit obzory a zkoušet nové věci, takže ve chvíli, kdy do firemní soutěže bylo potřeba vyfotit něco na téma voda, chopil jsem se příležitosti. Skoro okamžitě jsem věděl, co bych chtěl nafotit.

Nejen v Ostravě na náměstí stříká voda ze země, jak zpívá Jarek v U nás na severu. I na Stodůlkách existuje tento nevýslovně cenný unikát a navíc, protože je to Praha (nebo aspoň poblíž Prahy), tak navíc voda duhově svítí, a dokonce, považte, se jedná o celou terasovitou kaskádu.

A tak jsem počkal, až se trochu setmělo a i poslední dítko skončilo se svým marným úsilím o ucpání trysky a vyrazil s dostatečnou zásobou hadříků na utírání objektivu do divokých ulic Západního města.

Vodní kaskáda nám. Junkových.

Výsledek je vidět v úvodu. Profesionálním abstraktním fotografem se asi nestanu, ale fotka se mi líbí takže zase někdy možná něco vyfotím.

Napsat komentář