Divoké Západní město (18.3.2019)

Západní město – Britská čtvrť.

Další večerní pohled na okolí Britské čtvrti.

Škarohlídové by možná řekli, že Stodůlky a jejich část Západní město jsou divoké hlavně kvůli svým betonovým sídlištím, zaplněným gangsta nigga big city life bro raperskými gangy, nebo kvůli zrychleným pobíhajícím perníkářům, kteří si rychle musí zařídit další dávku, a nebo snad kvůli ruské mafii, která se stará o kulturu v nočních klubech. Já ale dobře vím, že u nás na úplném okraji Prahy je to divoký západ hlavně proto, že jak je vidět na úvodní fotografii, se tu prostě jezdí na koni!

Ještě přidám pár dalších fotek z okolí, tak jako v předchozím článku. V obou případech se dívám na jih, kde je krásný výhled. Na první fotce je část Řeporyjí a za ní je vesnice Ořech, která už patří do okresu Praha-západ. Uprostřed je ořešský Kostel Stětí svatého Jana Křtitele ze 14. století, kde působil jako farář chodský spisovatel Jindřich Šimon Baar. Hřeben v pozadí je CHKO Český kras.

Ořech z Britské čtvrti.

Pokud se podívám víc na západ, tak je vidět v pozadí obec Zbuzany. Napravo je vidět románský Kostel sv. Jana a Pavla ze 13. století ze zaniklé obce Krteň. O Krteni brzo ještě něco napíšu. Poblíž Krteně je osada složená z několika středověkých statků s názvem Chaby a odtud jak jsem zjistil také pravděpodobně vyrážejí desperáti na koních na loupeživé výpravy např. do blízké Ikei.

Zbuzany z Britské čtvrti.

Nakonec ještě jedna večerní fotka z Britské čtvrti s venkovní posilovnou.

Napsat komentář