České Středohoří – 4.den: Zoo Děčín (26.6.2019)

Medvěd kamčatský.

Včera byl odpočinkový den. Dneska mají podle předpovědi být extrémně vysoké teploty, a tak se demokraticky rozhoduje nestrávit celý den na kole. Místo toho se podíváme do zoo a potom půjdeme na koupaliště.

20 km.

IV – Podmokly – Zoo Děčín – rozhledna Pastýřská stěna – Jílové – IV – Podmokly

Zoo Děčín je na levém břehu Labe na kopci těsně pod Pastýřskou stěnou, a tak začínáme prudkým stoupáním.

Veškerý marketing Zoo Děčín je postavený na hlavním lákadle zoo, jímž byli medvědi grizzly, ti ale zrovna nedávno stářím zemřeli, takže místo nich mají v zoo medvěda kamčatského, který není tak velký, ale určitě je to krásné zvíře.

Zoo Děčín je taková menší zoo, jednotlivé pavilony jsou na celkem malém prostoru. Obecně nejsem moc fanda zoo, divoká zvířata patří do divočiny. Vlastně mi nevadí, že bych toho medvěda nikdy ne živo nepotkal. Každopádně v Zoo Děčín mají několik vzácných zvířat přírody ČR jako je třeba největší kočkovitá šelma Evropy:

Rys ostrovid.

Nebo moje oblíbená:

Kočka divoká.

Samozřejmě nechybí ani zvířata z jiných částí světa:

Mravenečník velký.
Pštros dvouprstý.

Mají tu i pavilón, do které se můžete zavřít a mezi vámi volně poletují ptáci:

Ptačí dům.
Vyřezávané lavičky.

Po prohlídce zoo pokračujeme na východ k rozhledně Pastýřská stěna. Rozhledna je bohužel zavřená. Včera se tady konala svatba a asi se to trochu protáhlo, protože personál vedlejší restaurace je mírně řečenou mimo provoz a i když je 12 hodin tak se na přípravu oběda moc netváří.

Rozhledna Pastýřská stěna.

Je tady ale krásný rozhled i bez rozhledny.

Pohled na Děčín z Pastýřské stěny.

Protože je 12 hodin, tak uděláme rychlé foto a jdeme hledat fungující restauraci.

Rosťovo barevně sladěné oblečení 🙂

Nyní jedeme na západ po pastýřské stěně. Dáváme si jídlo v restauraci Na rybníčku. Z prvního dne si pamatujeme, že v Jílové je pěkné koupaliště a kdy jindy se tam podívat než dnes, kdy je ve stínu snad 40 stupňů.

Zítra se už zase vydáme na kolo, tentokrát na severovýchod od Děčína, do krajiny, která předchází Českému Švýcarsku. Tak zase zítra.

One Reply to “České Středohoří – 4.den: Zoo Děčín (26.6.2019)”

  1. 36 stupňů bylo

Napsat komentář